
Dnes tedy slíbená druhá recenze, tentokrát na kojeneckou termosku Pacific Baby, která mi přijde jako praktická věc (hlavně pro nekojící maminky v zimě nebo naopak horkém létě).
No ale protože všichni víme, jak to s těmi sliby výrobců o udržení teploty bývá, podrobila jsem ji testovacímu měření v průbehu 4 hodin - abyste věděli, jak to s ní je doopravdy.

V balení najdete termosku, umělohmotnou lahvičku rozměrově sedící přesně do termosky, kroužek na její upevnění (můžete tak miminko krmit rovnou - nemusíte lahvičku vyndávat), redukce na upevnění jiné savičky přímo na termosku (pro použití bez umělohmotné lahvičky vevnitř) a víčko. Co mi ale v balení docela chybí je kroužek na savičku pro použití s redukcí (přímo na termosce, bez umělohmotné lahvičky) - takže ten jsem si ještě doobjednala zvlášť, ráda bych termosku používala i samotnou (důvod pro používání společně s umělohmotnou lahvičkou je jednoduchý - termoska jako taková se nedá sterilizovat, umělohmotná lahvička ano).
Výrobce uvádí, že na větší kroužek sedí i savičky Mam, Nuk i Avent.
Pro větší děti nabízí k dokoupení také sety, se kterými se dá termoska používat jako netekoucí hrneček nebo lahvička s brčkem - na ně už pak ale nepasuje termo víčko, takže od té chvíle už lahev nefunguje jako termoska, nicméně alespoň není třeba kupovat další "levely" lahviček - je to tedy celkem ekonomické a ekologické.

No a jak tedy dopadlo měření teplot?
Na začátku jsem do termosky nalila 150 ml vody o teplotě 41,7 °C. Při dalším měření po dvou hodinách měla voda teplotu 37 °C a po dalších dvou hodinách 34 °C. Takže ztráta 6 °C v průběhu 4 hodin (něco z toho je samozřejmě způsobené i vytahováním lahvičky k měření), tedy po 4 hodinách je voda stále příjemně teplá a vhodná k přípravě mléka. V případě, že potřebujete udržet teplo déle, je dobré začít s teplejší vodou. V případě použití většího množstí vody/čaje, než zatím potřebuju pro Alánka já, můžete také počítat s delším udržením teploty.